MBP Szczecin
Wysoki kontrast Deklaracja dostępności

Rozmowy na odwrocie. Spotkanie z Konradem Wojtyłą [Menu literackie]

20 września (pt.) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) posłuchamy o literaturze ambitnej oraz jej twórcach. 

W ramach kolejnego bloku w naszym projekcie [Menu literackie] pierwszym gościem będzie Konrad Wojtyła — krytyk literacki i poeta, a prowadzącym spotkanie, Artur Daniel Liskowacki — prozaik oraz poeta. 

Dialog skoncentruje się na biografiach pisarzy w kontekście "Rewersów. Rozmów literackich" Wojtyły oraz jego książek o Rafale Wojaczku. Nasi goście przybliżą także meritum najnowszej publikacji poświęconej prof. Zbigniewowi Mikołejce.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Konrad Wojtyła
literaturoznawca, publicysta i poeta. Wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Wydał osiem tomów poetyckich, m.in. Pod czerwień. 111 wierszy (2019) i Scherozfrenię (2023), a także Rewersy. Rozmowy literackie (2014). Współredaktor książki Rafała Wojaczka Nie te czasy. Utwory nieznane (2016) oraz albumu Byłem, jestem (2021). 

W 2021 roku ukazała się jego monografia Anty-antyChryst? Wojaczek religijny, a dwa lata później jako redaktor opracował tom W kronice skóry…” Recepcja twórczości Rafała Wojaczka w XXI wieku (2023). Publikował w wielu pismach w Polsce i za granicą. Tłumaczony na angielski, niemiecki, czeski, ukraiński, rosyjski i słoweński. Dwukrotny laureat Lubuskiego Wawrzynu Literackiego oraz Nagrody Otoczaka. Stypendysta Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zawodowo związany z Uniwersytetem Szczecińskim.

Artur Daniel Liskowacki
prozaik, poeta, eseista, autor słuchowisk radiowych oraz książek dla dzieci. Publicysta i krytyk teatralny. Mieszka w Szczecinie. Laureat I nagrody II Krajowego Festiwalu PR i TVP „Dwa teatry 2002”, Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina (2002) oraz Nagrody 60-lecia PR Szczecin (2005). Jego powieść Eine kleine znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2001 i otrzymała I nagrodę w kategorii prozy VI Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2002).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zdjęcie