Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 54 (ProMedia)

O filii

Filia biblioteczna nr 54 ProMedia  jest nową placówką Miejskiej Biblioteki Publicznej i znajduje się w samym centrum Szczecina, przy al. Wojska Polskiego 2. Biblioteka funkcjonuje od maja 2014 roku, a ze względu na swoją specyfikę (nastawienie na nowe media: filmy, audiobooki, urządzenia elektroniczne), otrzymała nazwę ProMedia.
Biblioteka oferuje wypożyczanie książek (nowości wydawnicze i bestsellery z bieżących zakupów bibliotecznych), audiobooków, a także filmów oraz muzyki (przede wszystkim klasycznej). Na miejscu można skorzystać z ponad dwudziestu tytułów prasy codziennej, tygodników i innych czasopism. Gazety występują również w formie elektronicznej. Czytanie umilają wygodne fotele.
Niezaprzeczalnym atutem jest sala spotkań. Na co dzień przestrzeń pełni rolę czytelni, natomiast kilka razy w miesiącu w centralnej części filii odbywają się spotkania literackie, wykłady i prelekcje. Do użytku czytelników oddana jest również salka dolna, zwana ceglaną, gdzie co miesiąc toczą się rozmowy członków Dyskusyjnego Klubu Książki. 
Czytelnicy mają do dyspozycji również 8 komputerów oraz 5 tabletów z dostępem do Internetu. Bibliotekę można również odwiedzać z własnym sprzętem elektronicznym (laptopem, tabletem) i korzystać z bezprzewodowej sieci WiFi. „ProMedia” oferuje również drukowanie, kserowanie i skanowanie, a także dostęp do platformy z ebookami (ibuk.pl i Legimi) oraz informacji prawnej Legalis.
Zapraszamy także na nasz fanpage na Facebooku.
 

Witryna kulturalna

Prenumerowane czasopisma
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie