Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 3 dla dzieci

O filii

Filia biblioteczna nr 3 dla dzieci mieści się na parterze budynku mieszkalnego na Osiedlu Majowym, w prawobrzeżnej części Szczecina. Brak barier architektonicznych sprawia, że jest ona łatwo dostępna dla maluszków oraz dla wielu czytelników odwiedzających bibliotekę z dziećmi w wózkach. Zaspokajamy potrzeby czytelnicze osób z pobliskich osiedli: Majowego, Słonecznego i Bukowego, a także częściowo Dąbia, choć zdarzają sie także czytelnicy z innych odleglejszych dzielnic miasta. 
Księgozbiór zgromadzony w filii to 12 tysięcy woluminów, jest to w przeważającej części literatura dla dzieci i młodzieży w tym lektury szkolne. W swoich zbiorach posiadamy także pokaźny zbiór audiobooków dla dzieci. Filia dysponuje jednym stanowiskiem komputerowym z dostępem do Internetu dla czytelników a także zapewnia darmowy dostęp od Internetu poprzez WiFi. 
Filia współpracuje ze środowiskiem lokalnym, z Przedszkolem Publicznym nr 9 i 61 oraz ze Szkołą Podstawową nr 59, organizując lekcje biblioteczne i wycieczki wprowadzające dla dzieci i młodzieży. W okresie ferii szkolnych biblioteka zaprasza dzieci na różnorodne zajęcia plastyczne i literackie. 
W czytelni znajduje się estetyczny i przytulny kącik dla dzieci wyłożony kolorowym dywanikiem z bajkowymi motywami, gdzie najmłodsi czytelnicy mogą przejrzeć i wybrać książki albo pobawić się różnymi zabawkami. 
Jesteśmy placówką przyjazną dzieciom, kolorową, z indywidualnym podejściem do potrzeb czytelniczych każdego młodego miłośnika książek.
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie