Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 36

O filii

Filia biblioteczna nr 36 jest usytuowana wśród zieleni, w pobliżu parku im. Fryderyka Chopina. Jest to placówka po generalnym remoncie, przestronna, funkcjonalna, przyjazna dla czytelników i przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
Biblioteka dysponuje różnorodnym księgozbiorem w liczbie ponad 22 tysiące woluminów. Posiadamy bogaty zbiór literatury pięknej i popularnonaukowej dla dorosłych, dzieci i młodzieży, a także zwiększone zbiory z zakresu pedagogiki, psychologii i socjologii.
Skomputeryzowanie filii umożliwia zamawianie i rezerwowanie materiałów bibliotecznych.
Czytelnicy do swojej dyspozycji mają trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i katalogu elektronicznego OPAC. Jest również możliwość skorzystania z własnych komputerów przenośnych za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WiFi. Filia zapewnia także możliwość dostępu do Systemu Informacji Prawnej „Legalis”.
Nasi czytelnicy mogą kserować, drukować i skanować potrzebne materiały.
Biblioteka współpracuje ze Szkołą Podstawową TAK oraz innymi okolicznymi szkołami i przedszkolami, organizując spotkania biblioteczne upowszechniające czytelnictwo. Uczniowie dwa razy w roku wykonują prace plastyczne dekorujące bibliotekę.
Kilka razy w roku w bibliotece przygotowywane są wystawki tematyczne związane z rocznicami literackimi, popularyzujące twórczość poszczególnych autorów. 
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie