Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 28

O filii

Filia biblioteczna nr 28 znajduje się w ścisłym centrum miasta, na przecięciu wielu szlaków komunikacyjnych, w przyjemnym sąsiedztwie Placu Lotników.

Dysponujemy bogatym zbiorem literatury popularno-naukowej – zwłaszcza z dziedzin takich jak psychologia, socjologia, podróże i medycyna oraz literatury pięknej (szczególnie reportaż, literatura młodzieżowa i szeroko rozumiana fantastyka). Zbiory są regularnie wzbogacane o nowości wydawnicze oraz pozycje szczególnie cenne pod względem literackim, których nie znajdziemy na listach bestsellerów. Jako jedyni w sieci bibliotek miejskich posiadamy obszerny zbiór komiksów dla dorosłych o bardzo różnorodnej tematyce. Wciąż powiększamy, już pokaźny, zbiór literatury w języku angielskim i niemieckim.

W naszej filii przygotowaliśmy również kącik dla dzieci. Jest on doskonale zaopatrzony w pięknie ilustrowane bajki oraz pełen książek popularyzujących naukę, które zaspokoją potrzeby najbardziej dociekliwych dzieci. Organizujemy lekcje biblioteczne dla najmłodszych wprowadzające w świat literatury.

Dla naszych Czytelników prenumerujemy wiele pism: dzienniki, tygodniki i miesięczniki, które udostępniane są w czytelni. Zapraszamy również do korzystania ze stanowisk komputerowych i dostępu do WiFi. Na miejscu można wydrukować lub zeskanować swoje dokumenty.


Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku.

 

Witryna kulturalna

Prenumerowane czasopisma
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie