Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 14

O filii

Księgozbiór filii bibliotecznej nr 14  to ponad 24 tysiące woluminów, w tym bogaty wybór literatury pięknej i popularnonaukowej dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a także lektury szkolne. Bogatą ofertą dysponują działy dla dorosłych, takie jak: reportaż, biografie, geografia i podróże, historia II wojny światowej oraz pedagogika i psychologia. W działach dla dzieci i młodzieży mamy duży wybór w zakresie literatury fantastycznej, przygodowej oraz dla najmłodszych,  oferta została wzbogacona o audiobooki.
Biblioteka udostępnia na miejscu około 20 tytułów czasopism dla dzieci, młodzieży i dorosłych: edukacyjno-naukowe, informacyjne, polityczno-społeczne oraz profilowane z zakresu: zdrowia, wystroju wnętrz i ogrodnictwa.
W bibliotece znajdują się też cztery stanowiska komputerowe dla czytelników z dostępem do Internetu i katalogu OPAC, z możliwością rezerwacji, zamówień i prolongat.
Bogata jest tradycja współpracy naszej filii z okolicznymi instytucjami oświatowymi oraz władzami samorządowymi osiedla Podjuchy. Realizujemy projekty z uwzględnieniem potrzeb czytelników dorosłych, dzieci i młodzieży w różnorodnych formach: spotkania autorskie, prezentacje multimedialne, lekcje biblioteczne, konkursy plastyczne, literackie i fotograficzne. Nasza filia biblioteczna dzięki takim przedsięwzięciom postrzegana jest jako miejsce sprzyjające integracji środowiska lokalnego.
 

Witryna kulturalna

Prenumerowane czasopisma
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie