Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 11

O filii

Filia biblioteczna nr 11 mieści się na osiedlu Głębokie, przy ul. Pogodnej nr 49 (wygodny dojazd z Pilchowa ul. Jaworową, a z Wołczkowa i Osowa ul.Pogodną i Jaworową).
Biblioteka od sześćdziesięciu lat zajmuje dół przepięknej wilii. Sala kominkowa - piękny duży salon - to miejsce wypożyczania książek i organizowania wystaw, gdzie istnieje możliwość zaprezentowania przez Głęboczan swoich osiągnięć twórczych w dziedzinie: malarstwa, rysunku, fotografii czy grafiki. W drugim pomieszczeniu znajduje się duży księgozbiór biblioteki, funkcjonalnie rozmieszczony na półkach. Trzecią  salkę wypełniają książki dla dzieci i młodzieży. W tym pomieszczeniu odbywają się zajęcia dla dzieci z miejscowego przedszkola i osiedlowej szkoły.
Dominują książki wydane w ostatnim dwudziestoleciu. Z naszego księgozbioru chętnie korzystają osoby starsze. Na czytelników czeka dobra książka, miła obsługa, ciekawe, estetyczne wnętrze, a na zewnątrz piękny ogród i ewentualnie spacer brzegiem jeziora. 
Dla mieszkańców Głębokiego ich biblioteka to piękny ogród książek - są z nią związani uczuciowo, lubią ją i interesuje ich los wypożyczalni, z którą się zżyli od dziesiątków lat. Do 1995 roku, jako Filia nr 11 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, nosiła imię Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
 
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie