Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 10

O filii

Filia biblioteczna nr 10 mieści się przy głównej ulicy Wielgowa - Bałtyckiej. Po wojnie w budynku tym mieściła się szkoła podstawowa a później przedszkole. Ze swoim księgozbiorem zajmujemy cały parter piętrowej willi. 
Czytelnicy lubią tutaj przychodzić, bowiem biblioteka ma swoisty klimat. Składa się na to i wystrój biblioteki, i miła obsługa, a w szczególności indywidualne podejście do każdego czytelnika. 
Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedną część biblioteki zajmuje beletrystyka dla dorosłych i literatura popularno-naukowa. W drugiej części mieści się czytelnia i wypożyczalnia dla dzieci. Stoliki z krzesłami zachęcają do spokojnego przejrzenia czy poczytania książki na miejscu.
Dzieciom poświęcamy dużo uwagi. Książeczki dla nich umieszczone są na niskich regałach, dzięki czemu mogą one same wybierać interesujące ich tytuły.
W czytelni odbywają się cykliczne spotkania. Pragniemy by dzieci od najmłodszych lat zapoznawały się z książką i biblioteką. Maluszki z Przedszkola Publicznego nr 45, co roku przychodzą na spotkania połączone z zabawą. Współpracujemy także z Zespołem Szkół nr 13 w Wielgowie. Co roku  odbywają się spotkania z dziećmi z klas O, I i II. Podczas tych spotkań dzieci dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o przyrodzie i świecie. Nabierają także wprawy w doborze literatury.
Każdy czytelnik jest tu mile widziany, niezależnie od tego, gdzie mieszka
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie