Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filie biblioteczne » Filia nr 8

O filii

Filia biblioteczna nr 8 mieści się przy ul. Konopnickiej 9, w dzielnicy Pogodno. Jest bardzo chętnie odwiedzana przez dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, gdyż posiada bogaty księgozbiór dla najmłodszych, każdy mały czytelnik znajdzie tu dla siebie coś ciekawego oraz aktualne lektury szkolne. 
W bibliotece często organizowane są spotkania z dziećmi z okolicznych przedszkoli, podczas których czytane są przedszkolakom między innymi legendy o Szczecinie, bajki, które łączą pokolenia. Organizowane sa też pokazy multimedialne na temat ekologii i ochrony środowiska.
Prezentujemy naszym Czytelnikom okolicznościowe wystawy książek. Na przykład z okazji Dnia Ojca. Ciekawa literatura dla dzieci oraz dla dorosłych, w której tematem przewodnim był Tata, została wyeksponowana w przestrzeni bibliotecznej.
Wielbiciele kryminałów również znajdą tu szeroki wybór - od klasyki, po (najpopularniejsze obecnie) książki skandynawskich autorów.
Dzięki różnorodności księgozbioru każdy czytelnik, który odwiedzi naszą filię wyjdzie z niej zadowolony, z dobrą książką w ręku.
Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku
 

Witryna kulturalna
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie