Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Filia nr 54 (ProMedia) » Przystanek biblioteka - relacja

Przystanek biblioteka - relacja

Przystanek biblioteka - relacja

10 maja 2018 roku w naszej bibliotece gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej „Z Pasją” z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Była to pierwsza lekcja biblioteczna uczniów.
Prowadząca opowiadała o bibliotece na podstawie multimedialnej prezentacji dostosowanej do wieku dzieci. Kolejnym etapem było przybliżenie dzieciom księgozbioru i zaprezentowanie, a także omówienie każdej z przedstawianych książek. Opierając się na kolejnej prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje książka, kto to jest autor i ilustrator oraz co się robi w wydawnictwie. Na zakończenie zajęć prowadząca oprowadziła gości po bibliotece. 

15 maja 2018 roku w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Szczecinie. Prowadząca opowiadała o bibliotece na podstawie multimedialnej prezentacji dostosowanej do wieku dzieci. Kolejnym etapem było przybliżenie dzieciom księgozbioru i zaprezentowanie, a także omówienie każdej z przedstawianych książek. Nie zabrakło także zabaw i wspólnych zgadywanek dotyczących bohaterów literackich, a także quizu na temat biblioteki. Na końcu zajęć dzieci mogły zobaczyć bibliotekarza podczas obsługiwania czytelników oraz sposób wypożyczania książek, a także miały możliwość zwiedzenia biblioteki. 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie