Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Kamienica w lesie. Spotkanie z Moniką Szymanik

Witryna Kulturalna

Kamienica w lesie. Spotkanie z Moniką Szymanik

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Szymanik, autorką książki „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”, które odbędzie się 7 lutego 2020 (piątek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) . Prowadzenie: Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny.

Monika Szymanik, z wykształcenia germanistka, pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, w Szczecinie mieszka od piętnastu lat. Niestrudzenie szuka w mieście ciekawych miejsc, zwłaszcza starych kamienic, zabytków, budynków z duszą i historią. Książka jest osobistym zapisem odkrywania na nowo miasta i jego tajemnic. Autorka publikowała zdjęcia na profilach "Kamienica w lesie" na Instagramie i Facebooku.

Tak mówi o tym wyjątkowym albumie:

„Książka ‘Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki’ to mój fotograficzny zapis wędrówki po stareńkim Szczecinie. W listopadzie 2018 założyłam konto na instagramie Kamienica_w_lesie, żeby zobaczyć czy ktokolwiek będzie zainteresowany książką. Po roku książka się ukazała i została niezwykle ciepło przyjęta. Pokazuje to jak duża jest potrzeba społeczna na takie publikacje. Na spotkania z książką zapraszam do stareńkich miejsc, które w niej pokazałam bądź do innych, które są na co dzień niedostępne. Gdyż oprócz pokazania stareńkiego Szczecina moimi oczami i sercem niesłychanie ważne jest dla mnie wzmacnianie lokalnej tożsamości. Album, który zawiera zdjęcia i opisy zawarte na moim profilu instagramowym pokazuje, że media społecznościowe mogą się przyczynić do zbudowania wspaniałej społeczności zakochanej w swoim mieście i ciekawej jego przeszłości. Album zawiera na 192 stronach 278 zdjęć wybranych z 7 tysięcy. Wszystkie zostały wykonane przeze mnie telefonem komórkowym w 2019 roku”.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie