Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Japonia w obiektywie

Witryna Kulturalna

Japonia w obiektywie

10 stycznia 2020 (piątek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie z Mirosławem Siemieniukiem, który opowie o swojej podróży do Japonii. Spotkanie ubarwią slajdy ze zdjęciami tego niesamowitego kraju. Wstęp wolny.

Japonia to kraj oddalony od Polski o 8 500 km w linii prostej, o 8 godzin w strefie czasowej i 20 lat w sferze techniki. Nasz gość spędził tym kraju 3 tygodnie, przejechał ok. 2 tysiące kilometrów super-expresami Shinkansen: od TOKIO do MIYAJIMA, a na trasie odwiedził miasta: KANAZAWA, KIOTO, NAGOJA, OSAKA, HIROSZIMA.

Mirosław Siemieniuk jest absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 20 lat uczy języka angielskiego w Zespole Szkół Samochodowych w Szczecinie. Jest nauczycielem dyplomowanym. Został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadawanym przez Ministra Oświaty za dodanie do podręcznika szkolnego do nauki języka angielskiego wydawnictwa Oxford, dwóch autorskich rozdziałów poświęconych motoryzacji. Tryb życia Mirosława Siemieniuka pozwala mu łączyć i rozwijać jego pasje: podróże i fotografię. Jest członkiem klubu fotograficznego Grupa Amatorów Fotografii Prawie Artystycznej i Google Local Guides. Swoje zdjęcia publikuje w Internecie na Mapach Google oraz pisze recenzje odwiedzanych miejsc. Łącznie do tej pory opublikował 6000 fotografii, które uzyskały ponad 4000 000 wyświetleń. Jak sam przyznaje - najbardziej lubi robić portrety ludziom charakterystycznym.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie