Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Przygody i badania w kosmosie. Spotkanie dla dzieci

Witryna Kulturalna

Przygody i badania w kosmosie. Spotkanie dla dzieci

18 listopada 2019 o godz. 17.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Zosią, bohaterką komiksu Wojciecha Ciesielskiego. Szczególnie liczymy na obecność młodszych czytelników. Wstęp wolny!

Jak byście wyglądali jako młodzi astronauci? Spróbujemy to sobie wyobrazić i przedstawić na rysunkach. A potem wyruszcie w kosmiczną przygodę razem z Zosią. Poznacie tajemnice, które kryje przed nami wszechświat. W tej podróży towarzyszyć nam będą: Wojciech Ciesielski, autor komiksu, który przygotował dla Was plansze i kolorowanki oraz Karolina Sabat, aktorka, która odczyta fragmenty przygód Zosi.  Spotkanie dla dzieci w wieku 6-10 lat.
„Zosia. Pierwsze loty”
Komiks prezentuje przygody młodej kosmonautki Zosi, która wraz ze swoją trzyosobową załogą bada różne zakątki wszechświata. Bohaterowie podczas podróży nie tylko poznają nowe miejsca, lecz również pozyskują informacje z bardzo szerokiego spektrum wiedzy. Jednocześnie uczą się reagować na zaskakujące sytuacje i nieustannie weryfikują swoje poglądy i zachowanie.

Wojciech Ciesielski (1979), ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006-2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wykładał „Historię sztuki, kultury i designu” na Zachodniopomorskim Uniwersytecie technologicznym, obecnie „Psychofizjologię widzenia” na Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor licznych artykułów z zakresu historii sztuki oraz szeroko pojętej krytyki artystycznej. Kurator licznych wystaw sztuki współczesnej. Autor komiksowego bloga Komiks TV.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym miniBetonu, szczecińskich spotkań z popkulturą w wersji mini.
 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie