Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Na krawędzi uczuć

Witryna Kulturalna

Na krawędzi uczuć

Zapraszamy do ProMediów 22 października 2019 (wtorek) o godz. 18.00 na spotkanie z Anną Partyką-Judge, autorką książki „Na krawędzi uczuć”. Spotkanie poprowadzi Anna Rutkowska. Wstęp wolny.

Anna Partyka-Judge, autorka książek: „Puzzle” (2016), „Monopoly – gra o wszystko” (2017) i „Na krawędzi uczuć”, książki wydanej na początku roku 2019, jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Szczecinie, ukończyła też Akademię Muzyczną w Poznaniu (Filia w Szczecinie). Poetycko debiutowała w roku 1977 w miesięczniku „Spojrzenia”. Jej wiersze publikowały Polskie Radio Szczecin i prasa szczecińska. Wiele utworów znalazło się w almanachach: ”W cieniu morza”(1980), „Jarmark pod trójzębem” (1991) , „Wewnętrzne morze” (1997), „W ciepłym piasku poezji” ( 2002 ), „Poławiacze wzruszeń” ( 2010 ), „Poezja jest w nas” ( 2012 ). Wydała własny tomik poezji „Tyle ci dam” (1997), jej teksty wykorzystano do piosenek prezentowanych w Szczecinie i Świnoujściu podczas konkursów i przeglądów artystycznych. Ponadto w grudniu 2018 roku ukazał się zbiór opowiadań świątecznych „Pod świątecznym niebem”, gdzie znalazło się jej opowiadanie „Niebieski Nissan Qashqai”. Urodziła się i wychowała w Świnoujściu. Przez jakiś czas mieszkała w Anglii, dokąd wyjechała z zamiarem powrotu, los jednak pokierował jej życiem inaczej. Obecnie mieszka w Hiszpanii. Tęskni do wyspiarskiego polskiego Świnoujścia i wciąż tu wraca, by dotykać przeszłości i teraźniejszości. Ściśle związana z muzyką, odkrywała Chopina i Mozarta przed angielską publicznością. Aktorsko spełniała się na scenie angielskiej z „Women`s Theatre Group”. Organizowała i dyrygowała koncertami charytatywnymi z założoną przez siebie grupą „Alegria” w Hiszpanii, udzielając się również w życiu muzycznym w Anglii.

Książkę „Na krawędzi uczuć” autorka dedykuje kobietom silnym i słabym, kobietom odważnym i pełnym strachu, kobietom, które nie przestają marzyć! Bohaterkami jest sześć kobiet – różnią się charakterem, pochodzą z odmiennych środowisk. Zamieszkują różne strony kraju. Jowita, Basia, Marta, Anna, Karolina i Edyta to skrajnie różne osobowości. Są w różnym wieku i w innym momencie życia, jednak każda z nich zna smak zdrady. Czy uda im się odnaleźć w tym spotkaniu siłę do realizacji założonego celu? Czy można odbudować to, co wciąż jest chwiejne i otulone mgłą złych decyzji, żywych emocji i smaku... Zapraszamy na spotkanie z autorką.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie