Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Kobiece wartości w biznesie i życiu [Słowem-kobieta]

Witryna Kulturalna

Kobiece wartości w biznesie i życiu [Słowem-kobieta]

26 września 2019 (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. WOjska Polskiego 2) na spotkanie z cyklu Słowem-kobieta. Bohaterką pierwszego po wakacjach spotkania będzie dr Monika Różycka, autorka książki "Wartości kobiece w biznesie”. Spotkanie poprowadzi Monika Lesner. Wstęp wolny.

"Wartości kobiece w biznesie” to publikacja podejmująca w sposób interesujący i kompleksowy aktualny i coraz częściej zyskujący na znaczeniu w Polsce i na świecie temat potencjału kobiet w biznesie (...). W książce zawarto również wyniki prowadzonych przez dwa lata badań wśród właścicielek firm, a także kobiet pełniących funkcje zarządcze i menedżerskie na terenie województwa zachodniopomorskiego – zarówno tych, które odniosły sukces, jak i poniosły porażkę. Na ich podstawie powstał autorski test na sukces oraz kobiecość i męskość w biznesie, który odpowiada na pytania, ile kobiety oraz ile mężczyzny powinno być w człowieku sukcesu, jakie cechy powinny posiadać kobiety, które chcą odnieść sukces w biznesie i na rynku pracy.

dr Monika Różycka jest doświadczoną menedżer z kilkunastoletnią praktyką w zarządzaniu, autorką strategii, koncepcji, restrukturyzacji, badań i raportów dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz innych organizacji i instytucji. Jest też autorką licznych publikacji naukowych w dziedzinie filozofii zarządzania i ekonomii oraz wystąpień na konferencjach i sympozjach naukowych, krajowych i międzynarodowych.

Monika Lesner jest dziennikarką, koordynatorką projektów polsko-niemieckich, organizatorką Transgranicznego Festiwalu Kobiet, wiceprezeską Fundacji Strefa Dobrych Myśli.

„Słowem-kobieta” to cykl spotkań z wyjątkowymi kobietami mieszkającymi w obszarze Szczecin-pogranicze-Berlin. Każdego miesiąca mieszkanki Szczecina będą mogły uczestniczyć w rozmowach z artystkami, działaczkami, pisarkami oraz ekspertkami, które wzbogacą merytoryczny przekaz spotkania. To nowa formuła, która łączy spotkanie autorskie z panelem na określony temat. Równie ważna jest tu interakcja, do której zachęcamy gości. Klimat kameralnego spotkania będzie tłem do interpretacji dzieł kultury i rozważań na temat kobiecych doświadczeń we współczesnym świecie.

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie