Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Bestie urojone [wystawa]

Witryna Kulturalna

Bestie urojone [wystawa]

Zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), do oglądania wystawy malarstwa i rysunku Marty Florczak i Martyny Pilarczyk pod tytułem "Bestie urojone". Wstęp wolny. Wernisaż odbył się 15 maja 2019, o godz. 18.00.

Temat wystawy to ukłon w stronę tego, co od wieków budzi w nas grozę - mitycznych potworów i kreatur najrozmaitszej maści. Autorki skupiają się tu na mniej lub bardziej krwiożerczych stworzeniach, pochodzących z trzech różnych wierzeń, z którymi nie na co dzień mamy okazję się spotkać, a mianowicie mitologii greckiej, słowiańskiej oraz hinduskiej.

Marta Florczak. Urodzona 4 marca 1999 roku w Policach. Absolwentka liceum plastycznego im. Constantina Brâncuși w Szczecinie na kierunku grafika - projektowanie graficzne. Zainteresowania - ilustracja, komiks, rysunek i malarstwo tradycyjne oraz cyfrowe.

Martyna Pilarczyk. Urodzona 28 września 1999 roku w Szczecinie. Obecnie mieszka w Szczecinie na terenie dzielnicy Bukowo-Północ. Absolwentka liceum plastycznego im. Constantina Brâncuși w Szczecinie na kierunku grafika - techniki druku artystycznego. Zainteresowania - kultury dalekiego wschodu i żeglarstwo.

Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie