Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spotkanie z Mirosławem Wlekłym

Witryna Kulturalna

Spotkanie z Mirosławem Wlekłym

13 maja 2019 (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książek „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem” oraz „Tu byłem. Tony Halik”. Spotkanie poprowadzi Joanna Skonieczna. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy przez Katarzynę Jabłońską.

Mirosław Wlekły - reporter „Dużego Formatu” i miesięcznika „Pismo”, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów “Rekolektyw”. Oprócz wspomnianych książek wydał również e-booka „Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża”. Publikował w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli). Jest współautorem reportaży, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy”) i “Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Lwów nie oddamy” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie). Nominowany do nagrody  im. Beaty Pawlak oraz trzykrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

W biografii "Tu byłem. Tony Halik" kreśli niezwykły portret Tony'ego Halika, opowiada w niej o próbie werbunku przez SB, o skrywanym przez niego wielkim sekrecie, o szalonych wyprawach i szczerej miłości do kraju. Polskę naprawdę kochał. „Wiele historii Halika wydało mi się podejrzanych – mówi autor. - Przez długi czas myślałem nawet, że jego biografia była w rzeczywistości znacznie nudniejsza od tej, którą wykreował. Okazało się jednak, że się myliłem, że prawdziwe historie z życia Halika były znacznie barwniejsze od tych zmyślonych, ale on z jakiegoś powodu się nimi nie chwalił”.

Książka "All Inclusive" składa się z dwóch części. W pierwszej Wlekły opisuje współczesną Dominikanę i jej historię. Pokazuje kraj widziany oczami turysty, pełen pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn, którzy są do usług wczasowiczów. Opowiada o tradycji i kulturze mieszkańców. Przybliża historię, rządy dyktatora Rafaela Leónidasa Trujillo. Druga część książki opowiada o długo skrywanym sekrecie wyspy. Wlekły ze szczegółami opisuje grzeszny proceder, który przez lata był uprawiany za zamkniętymi drzwiami domów i hotelowych pokoi, za przyciemnianymi szybami samochodów.

Zapraszamy na zapowiadające się niezwykle ciekawie spotkanie z Mirosławem Wlekłym. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie