Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spotkanie z Danielem Odiją

Witryna Kulturalna

Spotkanie z Danielem Odiją

Zapraszamy 12 kwietnia 2019 (piątek) o godz. 18.00 do ProMediów (al Wojska Polskiego 2) na spotkanie z prozaikiem, dziennikarzem i animatorem kultury - Danielem Odiją. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau. 

Nasz gość, rocznik 1974, był za swoją twórczość literacką wielokrotnie nagradzany. Jest autorem zbiorów opowiadań “Szklana huta” (2005) i “Przezroczyste głowy” (2018) oraz powieści “Ulica” (2001), “Tartak” (2005), “Niech to nie będzie sen” (2008) i “Kronika umarłych” (2010). Był dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike.

Odija jest także autorem słuchowisk, komentarzy do filmów dokumentalnych, libretta do baletu „Sny o wolności” oraz współscenarzystą krótkometrażowego filmu fabularnego „Basia z Podlasia”, który otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty 2011. Na podstawie jego twórczości były wystawiane sztuki teatralne: "Tartak" w reż. Agnieszki Olsten oraz "Ulica" w reż. Iwo Vedrala. W 2017 ukazał się komiks, pt. "Stolp", we współpracy z rysownikiem Wojciechem Stefańcem (tytuł rozpoczyna tzw. "Tetralogię Bardo").  

Jego opowiadania zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, a powieści ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki, ukraiński i macedoński. 

Daniel Odija, fot. Iwona Lampert

fot. Iwona Lompart

Informacja RODO.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie