Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spotkanie z Jolantą Marią Kaletą

Witryna Kulturalna

Spotkanie z Jolantą Marią Kaletą

11 kwietnia 2019 (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Jolantą Marią Kaletą poświęcone jej najnowszej książce „Wojna i miłość. Katarzyna i Igor”. Prowadzenie: Anna Rutkowska i Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny.

O książce. Jest to polski romans historyczny, jakiego jeszcze nie było! Wystawiona na ciężką próbę miłość Katarzyny i Igora splata się z dramatycznymi losami rodziny Jaxa-Raweckich, których wojenny czas rozdzielił i ubrał w mundury wrogich armii.

Poznali się na balu z okazji imienin carowej Aleksandry. To był pierwszy bal polskiej szlachcianki Katarzyny Jaxa-Raweckiej. Miała zaledwie siedemnaście lat, burzę niesfornych loków, a wieczorowa suknia uszyta z kremowej delikatnej tkaniny podkreślała jej smukłe kształty. Przetańczyła cały wieczór z carskim dragonem, porucznikiem Igorem Kaledinem. Gdy usłyszała od niego: „Cały mój świat, to ty”, nie przypuszczała, że będzie musiała zdusić w zarodku kiełkującą w jej sercu miłość. Nad Europę nadciągały bowiem ciemne chmury. Słychać było pierwsze pomruki Wielkiej Wojny… 

Bardzo niewiele wiemy o I wojnie światowej, a to niezwykle barwny, krwawy i smutny okres w naszej historii. „Wojna i miłość” to polska odpowiedź na „Przeminęło z wiatrem” i „Wojnę i pokój”. Autorka świetnie buduje „dostępność historii” przybliżając czytelniczkom nieznane do tej pory szerzej fakty.

O autorce. Historyk i politolog, z zamiłowania pisarka. Wiele lat pracowała we wrocławskich muzeach oraz uczyła historii w liceum. Autorka dwunastu powieści sensacyjno-kryminalno-przygodowych. Miłośniczka wędrowania po górach i zwiedzania polskich, małych miasteczek. „Wojna i miłość” to jej pierwszy romans historyczny.

Informacja RODO.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie