Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Rozmawiamy o Parlamencie Europejskim

Witryna Kulturalna

Rozmawiamy o Parlamencie Europejskim

24 kwietnia 2019 (środa) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie „Czym zajmuje się poseł do Parlamentu Europejskiego?”. Naszym gościem będzie Łukasz Kempara - Szef Regionalnego Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. 

W tym roku w wyborach europejskich, 26 maja, wybierzemy nowych posłów do Parlamentu Europejskiego – w całej Unii Europejskiej 705, z czego w Polsce 52. Jakie funkcje pełni Parlament Europejski i jakie jest jego miejsce w systemie instytucji UE? Co leży w kompetencjach posłów i jakie były ich najważniejsze osiągnięcia w mijającej kadencji? Dlaczego wybory europejskie są ważne i dlaczego warto zabiegać, by frekwencja w naszym okręgu wyborczym była wysoka? O Parlamencie Europejskim, wyborach i akcji "Tym razem głosuję" opowie Łukasz Kempara, szef Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Jest to kolejne spotkanie zorganizowane w ramach cyklu poświęconego Parlamentowi Europejskiemu, realizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin.

Informacja RODO.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie