Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spotkanie poetyckie pierwszego dnia wiosny

Witryna Kulturalna

Spotkanie poetyckie pierwszego dnia wiosny

Na niezwykłe popołudnie zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), 21 marca 2019 (czwartek) o godz. 18.00, na spotkanie poetyckie z Anetą Benewiat i Małgorzatą Goludą. 

Aneta Benewiat jest redaktorką w Magazynie Kulturalnym ,,Horyzont''. Od 2015 roku kandyduje do Szczecińskiego Związku Literatów Polskich. Pisze bajki, opublikowała baśń w Antologii „Przepływający świat słowa" wydanej przez ZLP. Maluje obrazy oraz tworzy plakaty, na których umieszcza swoje wiersze i przemyślenia. Prowadzi warsztaty filmowo-literackie w szkołach. Jest autorką artykułów do czasopism „Relaks” i „Chwila dla Ciebie”. Swoje prace wystawiała m.in. w Galerii K4, INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury, ProMediach, Caffe 22, Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, Starej Rzeźni, Hormonie, w Klubokawiarni Sorrento, w Choszczeńskim Domu Kultury. Tworzy etiudy poetyckie i filmowe. Etiudy były wyświetlane w Akademii Sztuki w Szczecinie, VII Korytowskiej Nocy Poetów w Choszcznie, w Klubie Hormon, Kinie Pionier, Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, na festiwalu Media i Sztuka w Darłówku oraz na Mistyczny Performance „Siła Żywiołów” w Starej Rzeźni oraz w Klubokawiarni Sorrento, na 35-leciu szkoły nr 45 Szczecin. Podczas spotkania poetka zaprezentuje swe utwory, przedstawi etiudy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Małgorzata „MarGoth” Goluda, ZLP Oddział w Szczecinie. Studiowała w ZUT, kierunek Wzornictwo. Obrona dyplomu licencjackiego w marcu 2013. Podczas studiowania zorganizowała kilka wernisaży i wystaw swych mrocznych, surrealistycznych grafik. Jest w trakcie przygotowywania kilku nowych serii prac rysunkowych. Ukończone serie wystawiane były na wieczorach autorskich i innych imprezach, także publikowane w Internecie. Od roku 2013 była uczennicą szkoły tańca Abballu o kierunku Tribal Fusion, zaś od 2016 r. pobierała naukę tegoż kierunku w Studio Tańca Kimama. Nieobcy jest jej także taniec Gotycki. W roku 2013 współpracowała z zespołem gotyckim jako grafik i tancerka. Taniec miała przyjemność zaprezentować niejednokrotnie w Szczecinie. Poza licznymi publikacjami w almanachach i czasopismach, wydała pięć tytułów: Surrealistyczne grafiki Małgosi Goludy - Wydawnictwo Foka, Szczecin 2008; Droga tomik poezji wraz z grafikami - Wydawnictwo Hogben, Szczecin 2011; Szkoła czasu - Warszawska Firma Wydawnicza, Warszawa 2013; Biały labirynt - Warszawska Firma Wydawnicza, Warszawa 2013; Otwórz oczy - tomik poezji w serii: akcent – Wydawnictwo Hogben, Szczecin 2015.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie