Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Wystawa obrazów Marcina Yperyta Przydatka

Witryna Kulturalna

Wystawa obrazów Marcina Yperyta Przydatka

Zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) do obejrzenia wytawy obrazów Marcina Yperyta Przydatka – „Kawa i zioła, czyli moja akwarela”. Ekspozycja będzie dostępna do połowy marca.

Jak mówi Artysta: „Wywary z ziół to klasyczna akwarela, bo rozpuszczalnikiem w nich jest woda, to prawda najprawdziwsza. Ale w odróżnieniu od kupowanych w sklepach, moje barwniki tworzę sam. No, może nie tworzę, tylko odtwarzam to, co dla naszych ojców i naszych prababek było chlebem powszednim... Przepraszam, ale wolę malować, niż pisać, dlatego zapraszam na wernisaż, na którym postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania, tak techniczne, jak i merytoryczne”.

Marcin Yperyt Przydatek urodził się w 1970 w Puławach. Tworzy od lat dziecięcych, na własną rękę poszukuje nowych technik, zawsze cenił sobie oryginalność i różnorodność, wynalazł nowe, niespotykane techniki odpryskowo-klejowe, stosował kaligrafię, malowanie na kamieniach, korze drzew. By w końcu odkryć w sobie pasję malowania herbatą, ziołami i kawą. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych na całym świecie, miedzy innymi w Anglii, Francji, USA, Holandii i Australii. Na swoim koncie ma wiele wystaw grupowych oraz indywidualnych. Począwszy od pierwszej w 1993 – PLSP w Nałęczowie „Hall Galery”, po ostatnie: 2010 - Galeria Herbaciarnia w Ustce; 2011 - Książnica Pomorska w Szczecinie; 2013 - Galeria Krajoznawcza PTTK w Warszawie; 2016 - Szczeciński Inkubator Kultury; 2017 - Klasztor OO. Reformatów w Kazimierzu Dolnym (wystawa zbiorowa KKS); 2018 - Filharmonia Bałtycka w Gdańsku (wystawa zbiorowa KKS).

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc w godzinach pracy ProMediów. Zapraszamy do zwiedzania.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie