Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Podziemny Szczecin 3

Witryna Kulturalna

Podziemny Szczecin 3

Zapraszamy do filii bibliotecznej nr 6 (ul. Dziennikarska 39, Szczecin Dąbie) 16 stycznia 2019 (środa) o godz. 18.00 na spotkanie z autorami książki „Podziemny Szczecin, część 3”.

Andrzej Kraśnicki jr, Michał Rembas i Izabela Rosa-Grygorowicz, to zgrany Zespół  Podziemnego Szczecina, od lat penetrujący szczecińskie podziemia. Efektem ich pracy są kolejne, bogato ilustrowane zdjęciami i planami książki. Tym razem autorzy opowiedzą o pracy nad trzecią, wydaną w grudniu książka z cyklu. Znalazły się w niej materiały o korytarzach pod szpitalem przy ul. Unii Lubelskiej, podziemiach przy jeziorze Szmaragdowym oraz dworcu kolejowym Szczecin-Główny. A już wręcz sensacyjny jest materiał  o dużym schronie przy ulicy Łady. Jego zagadkę udało się wyjaśnić dopiero pod koniec listopada ubiegłego roku.
„Podziemny Szczecin” to kilometry ukrytych korytarzy. Wiele z nich (być może większość) pozostaje wciąż nieznana – nie wiadomo, gdzie konkretnie przebiegają i jaka jest ich długość. Często nie znamy też celu ich powstania… Podziemny Szczecin odkrywają stopniowo doświadczeni eksploratorzy, odpowiednio przygotowani i wyposażeni specjaliści.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, których interesują tajemnice kryjące się pod miastem. Wstęp wolny.

Informacja Administratora Danych
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie