Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Siódme spotkania z Azją

Witryna Kulturalna

Siódme spotkania z Azją

Spotykamy się 8 grudnia 2018 (sobota) o godz. 12.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Tym razem tematem będzie Nowy Rok na Bliskim i Dalekim Wschodzie.  

Podczas spotkania usłyszycie m. in. o perskim Nowym Roku. "Nowruz Mubarak!" czyli "Szczęśliwego Nowego Roku!". Tak brzmi najpopularniejsze życzenie tego dnia w języku perskim i jego podobnych. Prelekcja będzie poświęcona zwyczajom, jakie tam panują oraz co mają wspólnego z... Wielkanocą.

Druga prelekcja nosi tytuł „Nowy Rok w Armenii dawniej i dziś". Amanor, czyli Nowy Rok, jest najważniejszym świętem w Armenii, celebruje się go aż przez tydzień. Jednakże nie zawsze tak było, za dawnych czasów zarówno data obchodów, jak i towarzyszące temu świętu zwyczaje były zupełnie inne. Podczas prelekcji przyjrzymy się, w jaki sposób Ormianie kiedyś obchodzili nadejście nowego roku, a jak robią to obecnie.

Poza wykładami o tym, jak obchodzony jest Nowy Rok w Azji, odbędą się również warsztaty origami oraz kaligrafii. Po każdym z warsztatów najlepsze prace zostaną nagrodzone azjatyckimi nagrodami!

Zapisy na warsztaty ruszą niebawem. Wstęp wolny!

Spotkanie organizuje Szczeciński Klub Azji.
Projekt został dofinansowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie