Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Pomorskie akcenty Wałów Chrobrego i Zamku Książęcego. Familijny spacer z Tomkiem Wieczorkiem

Witryna Kulturalna

Pomorskie akcenty Wałów Chrobrego i Zamku Książęcego. Familijny spacer z Tomkiem Wieczorkiem

12 listopada 2018 (poniedziałek) zapraszamy na wspólny spacer wszystkich mniejszych i większych miłośników poznawania Szczecina. Startujemy o godz. 11:11 sprzed gmachu Muzeum na Wałach Chrobrego. Spacer poprowadzi znany i lubiany szczeciński przewodnik, Tomasz Wieczorek, który gwarantuje, że oprócz historii nie zabraknie legend i anegdot związanych z tematem wycieczki. Wstęp, oczywiście, wolny! Spacer potrwa około 2 godzin.

Tomasz Wieczorek. Przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim, z dwudziestoletnim doświadczeniem. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja "Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły", którego jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu "Zamek wśród atrakcji Pomeranii", kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. "Zwiedzamy Zamek". Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem "Zamek szczeciński". Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie i Mapie Lubinusa. Jego najnowsza publikacja "Wały Chrobrego. Wrota Szczecina", to rodzaj zeszytu edukacyjnego, podszytego fantazją, legendami, ale i faktami. Adresowany jest dla dużych i małych miłośników zwiedzania, jego bohaterem jest mały, ciekawski gryf - Gryfitek.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie