Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » „DoMowy. Rodzinne historie o słowach” [warsztaty]

Witryna Kulturalna

„DoMowy. Rodzinne historie o słowach” [warsztaty]

Zapraszamy na rodzinne warsztaty językowo-plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z rodzicami. Jest to jesienna edycja tych warsztatów. Zajęcia odbędą się 17 września 2018 (poniedziałek) o godz. 17.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2).

W każdym domu i w każdej rodzinie powstaje swoisty język domowy, który tworzą dzieci. Składają się na niego głównie powiedzonka, dziecięce "przekręty" i neologizmy, którymi mali słowotwórcy opisują świat. Podczas warsztatów przyjrzymy się ich znaczeniom i zinterpretujemy je obrazem, tzn. dzieci będą rysować a dorośli opisywać historię powstania danego powiedzenia. Powstałe prace zostaną przesłane do organizatorów programu, a najlepsze z nich utworzą "Słownik DoMowy". Mamy nadzieję, że wspólna zabawa w odnajdywanie znaczeń pozwoli docenić bogactwo i możliwości języka, a także wzmocni więzi rodzinne.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: swrobel@mbp.szczecin.pl

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Czas trwania: 90-120 minut

Warsztaty odbędą się w ramach udziału Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie w ogólnopolskim programie dla bibliotek: „DoMowy. Rodzinne historie o słowach”
www.domowy.ceo.org.pl

Informacja Administratora Danych
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie