Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Haczka Eggersa, czyli bliskie spotkania z archeologią

Witryna Kulturalna

Haczka Eggersa, czyli bliskie spotkania z archeologią

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie oraz Fundacja Ścieżkami Pomorza, zapraszają na spotkanie z archeologiem Andrzejem Janowskim.
Spotykamy się 20 sierpnia 2018 (poniedziałek), godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). 

Prelekcję na temat grodzisk wczesnośredniowiecznych w dorzeczu Regi wygłosi dr hab. Andrzej Janowski prof. IAE PAN – archeolog z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie. Opowie zebranym, czego dotyczy program badań weryfikacyjnych wspomnianych grodzisk. "Omówimy badania na grodziskach, które odwiedzilismy na wyprawie ze Ścieżkami Pomorza 7 kwietnia 2018 oraz omówimy te grodziska, które będziemy odwiedzać na zaplanowanej wyprawie - 25 sierpnia 2018. Ponadto, poruszymy temat nowo odkrytych grodzisk, które zostały odnalezione podczas badań i naszych wypraw" - zapowiada prelegent.

Dr Andrzej Janowski powie słów kilka o poszukiwaniach i lokalizacji nowych grodzisk z wykorzystaniem skanowania laserowego LIDAR, odkryje przed nami tajemnicę wyspy Bismarcka na jeziorze Rejowickim.
Zapraszamy na spotkanie, które zabierze nas w świat wczesnego średniowiecza i pokaże nam, jak fascynująca może być archeologia na Pomorzu.

Wstęp wolny!
Współorganizatorem jest Fundacja Ścieżkami Pomorza.

 

Informacja Administratora Danych

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie