Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Leszek Herman w rozmowie z Markiem Stelarem

Witryna Kulturalna

Leszek Herman w rozmowie z Markiem Stelarem

Zapraszamy do ProMediów 16 maja 2018 o godz. 18.00 na spotkanie z Leszkiem Hermanem i jego najnowszą książką, „Biblia diabła”. Rozmowę poprowadzi Marek Stelar.

Leszek Herman brawurowo wkroczył na scenę literacką, zbierając entuzjastyczne opinie krytyków i czytelników. Po bestsellerowych powieściach "Sedinum" i "Latarnia umarłych", "Biblia diabła" utrzymuje niezwykle wysoki poziom kryminału historycznego. Autor pozostaje wierny Szczecinowi i Pomorzu. Zaczyna od czarnego protestu i zamieszek zwolenniczek i przeciwników aborcji, by gładko wyjaśnić potrzebę eksploracji polskich procesów o uprawianie czarów. Zaraz potem czytelnik trafia na ślady architektury Alberta Speera, hitlerowskie tajemnice i wywożone po kryjomu skarby. Pojawia się też seryjny morderca, wzorujący się na inkwizytorach... i wiele innych wątków.

Szczecinianin, z wykształcenia architekt; projektant i współwłaściciel szczecińskiej Pracowni Projektowej Konserwacji Zabytków. Był autorem cyklu artykułów dla „Gazety Wyborczej” o niezwykłych budynkach i miejscach w Szczecinie i na Pomorzu, które zilustrował własnymi rysunkami. Prywatnie – miłośnik tajemnic historycznych i architektonicznych, historii sztuki, lubi dobrą książkę, jazdę na rowerze, jazdę konną i spotkania przy piwie z przyjaciółmi.

Dla tych, którzy czytali jego książki, spacer ulicami pięknych pomorskich miast już nigdy nie będzie taki sam. Poszukiwacze sensacji w "Biblii diabła" znajdą ogromną dozę akcji i sensownej rozrywki, nieco bardziej wnikliwi czytelnicy poznają mnóstwo regionalizmów związanych z Pomorzem. A ciekawi świata być może ruszą na wycieczki w okolice na przykład Wolina.

Zapraszamy na spotkanie.
Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie