Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Tożsamość i Historia - szczecińskie wtorki

Witryna Kulturalna

Tożsamość i Historia - szczecińskie wtorki

20 marca 2018 (wtorek) o godz. 17.30 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na kolejne spotkanie z serii Tożsamość i Historia - szczecińskie wtorki. Marcowe spotkanie poświęcone będzie historycznym grupom rekonstrukcyjnym. Do udziału w dyskusji, którą poprowadzi dr Tomasz Ślepowroński, zostali zaproszeni: prof. Stefan Kwiatkowski, Igor Górewicz, Grzegorz Kuklewski (Lazarus), Piotr Siemiński oraz Andrzej Kotula

Czym jest miejsce, w którym mieszkamy, co nas, mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego, łączy, na ile ważna jest dla nas historia miejsca (co z niej jest ważne), na ile teraźniejszość i projekty przyszłości? Pytań o lokalną i regionalną tożsamość można by stawiać więcej. Chcemy je stawiać i szukać na nie odpowiedzi podczas spotkań organizowanych cyklicznie przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie i „Kurier Szczeciński”.
Dyskusje są poprzedzane artykułami w „Kurierze Szczecińskim”, pisanymi przez pracowników Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US.
Zapraszamy do uczestnictwa w dyskusji.
Wstęp wolny. 

 

 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie