Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Zwiedzanie z Gryfitkiem. Spotkanie z Tomkiem Wieczorkiem

Witryna Kulturalna

Zwiedzanie z Gryfitkiem. Spotkanie z Tomkiem Wieczorkiem

7 lutego 2018 (środa) o godz. 17.00 zapraszamy do filii bibliotecznej nr 6 w Szczecinie Dąbiu (ul. Dziennikarska 39), a 26 lutego 2018 (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) zarówno młodszych, jak i starszych szczecinian, na spotkanie z Tomkiem Wieczorkiem, promujące jego najnowszą książkę "Wały Chrobrego. Wrota Szczecina. Zwiedzamy z Gryfitkiem". Wstęp wolny.

Tomasz Wieczorek to przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja "Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły", którego treści jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu "Zamek wśród atrakcji Pomeranii", kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. "Zwiedzamy Zamek". Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem "Zamek szczeciński". Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie i Mapie Lubinusa. 

Jego najnowsza publikacja "Wały Chrobrego. Wrota Szczecina" zbiegła się z dwudziestoleciem jego pracy przewodnickiej i w dużej mierze jest oparta na zdobytym doświadczeniu podczas spotkań z oprowadzanymi osobami zainteresowanymi historią Szczecina. Ten przewodnik to rodzaj zeszytu edukacyjnego, podszytego fantazją, legendami, ale i faktami. Adresowany jest dla dużych i małych miłośników zwiedzania, jego bohaterem jest mały, ciekawski gryf - Gryfitek.

"Wały Chrobrego. Wrota Szczecina", to świetna książka dla małych, średnich i dużych czytelników. - pisze Hanna Machlańska, czytelniczka - Panie Tomaszu, gratuluję pomysłu i życzę, aby "Ptaś Gryfitek" jak najdłużej fruwał nad Szczecinem, pokazując jego piękno". 

 

 

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie