Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Ludwik Zamenhof, twórca Esperanto

Witryna Kulturalna

Ludwik Zamenhof, twórca Esperanto

Zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) w piątek, 15 grudnia 2017, o godz. 18.00 na spotkanie poświęcone autorowi języka międzynarodowego, w jego setną rocznicę śmierci i w sto trzydziestą rocznicę istnienia Esperanto.
Zapraszamy na prelekcję na temat życia i twórczości Ludwika Zamenhofa. Opracowana przez niego idea języka Esperanto to wspaniała możliwość porozumienia między ludźmi całego świata. Nazwa wzięła się od pseudonimu Doktoro Esperanto, oznaczającego „mającego nadzieję doktora”, pod którym opublikował rosyjskojęzyczną książkę „Język międzynarodowy. Przedmowa i podręcznik kompletny”. Słowo to przyjęło się z czasem jako nazwa samego języka. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana pokazowa lekcja języka międzynarodowego, obejrzymy filmy ze spotkań, kongresów esperanckich, na zainteresowanych czekać będzie wystawa książek i czasopism esperanckich oraz wystawa esperanckich plakatów.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Szczeciński Oddział Polskiego Związku Esperantystów (od 1956 w Szczecinie), Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Esperantystów (od 2015 r. w Szczecinie).
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie