Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Kinowe Uniwersum Superbohaterów – spotkanie autorskie

Witryna Kulturalna

Kinowe Uniwersum Superbohaterów – spotkanie autorskie

20 października (piątek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Żaglewskim, autorem książki "Kinowe Uniwersum Superbohaterów: Analiza współczesnego filmu komiksowego". Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Książka jest oryginalną propozycją spojrzenia na procesy zachodzące współcześnie w obszarze filmowej popkultury. Stanowi odpowiedź, na pytania: co jest przyczyną ogromnego sukcesu filmowych produkcji, które jeszcze pod koniec XX wieku uchodziły za synonim złego smaku, dlaczego Kinowe Uniwersum Marvela stało się wielkim fenomenem kulturowym? 

Tomasz Żaglewski – kulturoznawca i teoretyk komiksu. Adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor książki "Kinowe Uniwersum Superbohaterów: Analiza współczesnego filmu komiksowego" (PWN 2017). Publikował m.in. w „Kwartalniku Filmowym”, „Przeglądzie Kulturoznawczym”, "Kulturze Współczesnej", „Zeszytach Komiksowych”, "Panoptikum"i „Studiach Kulturoznawczych”.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie