Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spotkanie poetyckie z Katarzyną Michalską

Witryna Kulturalna

Spotkanie poetyckie z Katarzyną Michalską

14 grudnia 2017 (czwartek) o godz. 18.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się promocja najnowszego tomu poetyckiego Katarzyny Michalskiej „Poziomki i winogrona”. Spotkanie poprowadzi Jarosław Błahy.

„Liryka Michalskiej orbituje w okolice eleganckiej dojrzałości, szczególnie w Trenach. Porównanie z Pawlikowską-Jasnorzewską czy Poświatowską narzucają się często, ale nie w kontekście - nomen omen - pogrobowczym, ale kobiecej wrażliwości w gustownym wydaniu", napisała o tomiku Berenika Lemańczyk.

Katarzyna Michalska – poetka, autorka trzech tomików, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Pierwsza książka „Zdążyć na południe przed burzą” ukazała się jeszcze za czasów licealnych. Swoje wiersze prezentowała w lokalnej prasie i czasopismach młodzieżowych. Inspiracje poetyckie i rady otrzymywała m.in. od Leona Zdanowicza twórcy kwartalnika „Łabuź”. Nieukończona praca doktorska na temat "Teatralności pogrzebów sarmackich" była czynnikiem mobilizującym do opublikowania w tej formie najnowszego tomiku - "Poziomki i winogrona". Na co dzień właścicielka kilku przedsiębiorstw.

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie