Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Zielenica. Legendy Pomorza Zachodniego

Witryna Kulturalna

Zielenica. Legendy Pomorza Zachodniego

Zapraszamy 13 września 2017 (środa) o godz. 17.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), na spotkanie z Małgorzatą Dudą, autorką książki „Zielenica”. 

Jest to druga publikacja z serii „Legendy Pomorza Zachodniego”, która ma przybliżyć czytelnikom najpiękniejsze historie regionu. Serię otworzyła „Sydonia von Borcke”, której promocja miała miejsce w lipcu.

Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych czytelników. Zawiera wierszowaną opowieść o Zielenicy z Trzęsacza, pięknej pannie wodnej, córce króla Bałtyku...

Małgorzata Duda to przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, autorka wielu innych książek i przewodników, która najbardziej lubi opowiadać o regionie właśnie przez pryzmat baśni i legend. Kolorowe ilustracje wykonała Paulina Kaszuba, absolwentka szczecińskiej Akademii Sztuki.

Zapraszamy młodych czytelników wraz z opiekunami. Podczas spotkania będzie możliwość kupienia publikacji i zdobycia autografu autorki. Najmłodsi goście otrzymają również tematyczne kolorowanki oraz będą mieli okazję ułożyć własną legendę pomorską. 

Wstęp wolny!

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie