Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Adrian Zawadzki – spotkanie autorskie

Witryna Kulturalna

Adrian Zawadzki – spotkanie autorskie

Zapraszamy w czwartek, 10 sierpnia 2017, o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie autorskie z Adrianem Zawadzkim.
Urodzony 7 czerwca 1991 roku w Gorzowie Wielkopolskim, prozaik i absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2014 roku debiutował powieścią „Krwawy umysł” i felietonami na portalu „eleWatorKultury”.

W 2017 roku w sprzedaży pojawiły się: „Chłopczyk z fotografii”, „Kochaj”, „Rozmowy z krwawym umysłem” oraz „Papusza. Granice przynależności”. Autor pracuje obecnie nad kontynuacją debiutu, zatytułowaną „Imię Kruka” oraz powieściami: „Jak rozmnażają się pluszaki”, „Masywna konstrukcja”, „Powieść 66” i „Dom bez adresu” (kontynuacja „Kochaj”). Wszystkie pojawią się do 2019 roku.

Książka „Kochaj” opisuje historię trojga młodych ludzi, spośród których każdy szuka innej drogi do miłości, po drodze gubiąc się w alkoholu. Lila, narratorka, przerywa swój długoletni związek po tym, jak Igor podniósł na nią rękę. Dziewczyna budzi się jednak w cudzej piwnicy, otoczona cudzą historią i wspomnieniami. Wkrótce okaże się, że nie jest sama. Najpierw pojawi się Wiktor, przyjaciel Igora, z którym sypiała, odkąd ten drugi zaproponował im trójkąt. Teraz, zamknięci, z radyjkiem, które informuje o absurdalnych wydarzeniach w Polsce, z bańką wina i tym, co zostało im w takiej sytuacji - rozmowami o wielkich sprawach, będą musieli mierzyć się także ze sobą - agresją, wizją domu trojga, niepewną przyszłością. Wszystkiemu przygląda się Rude Futerko - nijaki byt, którym określili to, co ich więzi (nie znali przecież płci; inspiracją którego było stare, kwadratowe, lisie futro, wiszące w szafie). Jest także plakat „Aż kochaj”, przedstawiający różowo-błękitne niebo (kolory kojarzone z płcią, orientacją seksualną), który staje się początkiem dyskusji na temat znaczenia kultury jako więzienia.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie