Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Spacer wieczorkową porą i pokaz diaporam

Witryna Kulturalna

Spacer wieczorkową porą i pokaz diaporam

26 lipca 2017 o godz. 17.00 zapraszamy na spacer po Szczecinie wieczorkową porą z Tomaszem Wieczorkiem. Spod Zamku Książąt Pomorskich ruszamy do ProMediów.


Tomasz Wieczorek, przewodnik turystyczny po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Pomysłodawca i koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja "ŚLADAMI LUBINUSA. RZEWODNIK NIEZWYKŁY", którego treści jest współautorem. Twórca koncepcji zrealizowania filmu "ZAMEK WŚRÓD ATRAKCJI POMERANII", kart edukacyjnych oraz gry planszowej po szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich - wykonanych w projekcie "Zamierzenie modelowe - Sieć Atrakcji Pomerania". Autor tekstu oraz koncepcji przewodnika dla dzieci pt. "ZWIEDZAMY ZAMEK". Współautor współczesnego komentarza opracowanego do niemych taśm pod wspólnym tytułem "ZAMEK SZCZECIŃSKI". Od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy o Dynastii Gryfitów i ich Księstwie Pomorskim oraz Szczecinie jak i Mapie Lubinusa.

„Portrety RZECZYwiste” - Pokaz diaporam członków Stowarzyszenia „Fotograficzna Grupa Twórcza KONTUR”.
Po spacerze w ProMediach (ok. godz. 18.15) odbędzie się pokaz diaporam, podczas którego swoje prace zaprezentują: Beata Bogusławska, Cezary Dubiel, Andrzej Krupiński i Marian Fidos.

Diaporama to spektakl audiowizualny, którego tworzywem są przenikające się nieruchome obrazy i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki, słowo czytane itp. Dźwięk i obraz stanowią nierozerwalną całość. Opowiadają historię, mogą być impresją. Wszystko zależy od twórczej inicjatywy autora. Diaporama to także swoista zabawa światłem – magia przenikania obrazów.

Spotkanie towarzyszy wystawie „Portrety RZECZYwiste”. Projekt współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Gminy Miasto Szczecin. Organizator: Stowarzyszenie Kontur.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie