Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Wystawa Jakuba Olszewskiego 140 lat kolei w Podjuchach

Witryna Kulturalna

Wystawa Jakuba Olszewskiego 140 lat kolei w Podjuchach

Zapraszamy do filii bibliotecznej nr 14 (ul. Krzemienna 17, Podjuchy) do obejrzenia wystawy Jakuba Olszewkiego "140 lat kolei w Podjuchach". 

Wystawa "140 lat kolei w Podjuchach" przedstawia dzieje i pracę jednej z najważniejszych instytucji w życiu osiedla Podjuchy. Doprowadzenie do Podjuch linii kolejowej Wrocław-Szczecin odmieniło życie dawnej wsi i pozwoliło z czasem włączyć dzisiejsze osiedle w system aglomeracji szczecińskiej. Kolej przez dziesiątki lat wywierała bardzo duży wpływ na rozwój gospodarczy i demograficzny Podjuch, stając się w związku z tym jednym z najważniejszych elementów w rozwoju miejscowości. Była to także pierwsza, bezpośrednia droga łącząca Podjuchy ze Szczecinem i dzięki temu stała się również "oknem na świat" dla tutejszych mieszkańców. Wystawa ma na celu upamiętnienie tego doniosłego dla historii i rozwoju Podjuch wydarzenia.

Wystawa jest inicjatywą Jakuba Olszewskiego, mieszkańca Podjuch, który z zamiłowania jest badaczem historii Szczecina. Jego pasja do zgłębiania lokalnej historii zaowocowała objęciem na jakiś czas stanowiska przewodniczącego Stowarzyszenia „Nasze Podjuchy”. Współtworzy fanpage: Podejuch - Stare Podjuchy: link

Wystawa Jakuba Olszewskiego "165 lat Poczty w Podjuchach", którą prezentował w zeszłym roku w bibliotece, cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród podjuszan i nie tylko. 

Do zwiedzania wystawy "140 lat kolei w Podjuchach" serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina, od 15 maja do 1 czerwca 2017. Wstęp wolny!

 

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie