Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Gryfy Szymona Jeża

Witryna Kulturalna

Gryfy Szymona Jeża

Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Jeżem, autorem książki "Gryfy w Szczecinie", które odbędzie się 23 maja 2017 (wtorek) o godz. 17.00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). 

Książka jest quasi-przewodnikiem po miejscach i obiektach w Szczecinie, w których znaleźć można gryfa. Różnorodne wizerunki tego mitycznego zwierzęcia odnaleźć można w dekoracjach budynków, małych elementach architektury i infrastruktury miejskiej w formie herbu Szczecina lub Pomorza Zachodniego, jako znaki, rzeźby, czy logosy firm. W książce opisano 125 miejsc w Szczecinie, w których można znaleźć gryfy. Ponieważ często w jednym miejscu umieszczone jest po kilka ich przedstawień, łącznie autor odnalazł ponad 150 tych wizerunków. Autor zaznacza też, że ciągle jeszcze poszukuje gryfów w Szczecinie i wciąż odnajduje nowe. Do podobnych poszukiwań namawia także czytelników. Z myślą o nich na końcu książki znajdują się puste strony, przeznaczone by uzupełnić je informacjami o miejscach z gryfami pominiętymi przez autora.

W czasie spotkania autor opowie o swojej pracy nad książką, o źródłach inspiracji i przypadkowych odkryciach, o gryfach, które znikają z krajobrazu Szczecina i nowych, które się pojawiają. 

Podczas spotkania będzie możliwe nabycie książki. Serdecznie zapraszamy!

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie