Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » „Signum temporis” – wystawa fotografii Nicoli Józefackiej

Witryna Kulturalna

„Signum temporis” – wystawa fotografii Nicoli Józefackiej

Zapraszamy do ProMediów do zwiedzania wystawy fotografii młodej adeptki Liceum Plastycznego w Szczecinie, Nicoli Józefackiej

Artystka urodziła się w Szczecinie i z tym miastem związane jest całe jej życie. Od najmłodszych lat wykazywała zdolności plastyczne i zainteresowanie sztuką, czas edukacji wyostrzył jej zmysły, otworzył serce i rozum. Szkoła rozbudziła w niej pasję uwieczniania ulotnych chwil za pomocą spustu migawki, chęć odkrywania ludzi i siebie a także dostrzeganie piękna w najmniejszych rzeczach i pozwolenia im na trwanie wiecznie. 

„Fotografia jest dla mnie uwolnieniem emocji, zbiorem myśli i doświadczeń – informuje autorka. – Dzięki niej łatwiej jest mi komunikować się z otoczeniem. Według mnie, fotografia jest jedną z intymniejszych dziedzin sztuki. Ukazuje innym, w jaki sposób autor postrzega rzeczywistość, umożliwia wydobycie piękna w sytuacjach, w których inni go nie widzą. Obecnie za największą inspirację uważam ludzkie ciało. Żaden materiał nie komponuje się z przestrzenią tak dobrze, jak nasza skóra. Warsztaty fotograficzne z Tomaszem Sikorą, w których brałam udział pod koniec 2015 roku, uzmysłowiły mi, że fotografia jest tą dziedziną sztuki, z którą pragnę wiązać swoją przyszłość. W tym kierunku chcę rozpocząć studia aby móc realizować się, uczyć i doskonalić warsztat a także w przyszłości ofiarować innym od siebie to, co kocham najbardziej”.

Tytuł wystawy w siedzibie ProMediów jest frazą, znaczącą tyle, co „znak czasu”. Fotografie prezentowane przez Nicolę Józefacką zostały zrobione na przestrzeni ostatniego roku. Roku, który był dla artystki ważnym i  dotychczas, najbardziej przełomowym okresem w jej dziewiętnastoletnim życiu. „Zdjęcia, które prezentuję – mówi Józefacka - są piętnem ubiegłych dwunastu miesięcy, w których niejednokrotnie zostawałam poddawana próbom różnych uczuć i wydarzeń”.

Wystawę można oglądać do 14 czerwca 2017. Zapraszamy!

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie