Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Warsztaty dla rodziców

Witryna Kulturalna

Warsztaty dla rodziców

Zapraszamy osoby zainteresowane do ProMediów, 13 maja 2017 o godz. 13.00, na warsztaty zorganizowane przez Koło Doktorantów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego „Placenta” oraz Katedrę Pielęgniarstwa Położniczo- Ginekologicznego. Celem warsztatów jest rozwój, promocja i upowszechnianie wiedzy z zakresu ciąży, porodu i macierzyństwa, zwrócenie uwagi na aspekty emocjonalne ciąży i porodu, a także zapoznanie uczestników z teorią integracji sensorycznej oraz jej znaczenia w okresie okołoporodowym.

Podczas spotkania przewidziano dwa tematy.

„Emocjonalna strona ciąży, porodu i macierzyństwa”, prelegent: dr n. zdr. Marta Melka-Roszczyk.
Zarówno w okresie ciąży, porodu, jak również macierzyństwa emocje kobiety mają wpływ nie tylko na stan psychofizyczny jej samej, ale również na rozwój i emocje jej dziecka. Warsztaty przybliżą kobietom daną tematykę oraz przedstawią jak ważna nie tylko dla nich samych jest najwcześniejsza relacja w dzieckiem.

„Bobo SI – dziecko w ujęciu Integracji Sensorycznej, w okresie pre, peri i postnatalnym”, prelegent: mgr fizjoterapii, specjalista diagnozy i terapii metodą Integracji Sensorycznej, Filip Sokala.

Jako uzupełnienie warsztatów zostanie zaprezentowana wartościowa literatura dostępna w bibliotece: poradniki dla kobiet w ciąży i młodych mam oraz pierwsze książeczki dla najmłodszych.

Warsztaty są jednym z punktów programu konferencji "Opieka okołoporodowa" zorganizowanym przez Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Doktoranckie Koło Naukowe Placenta. Więcej informacji na stronie wydarzenia

Wstęp wolny. 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie