Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale:

Baltic Neopolis Orchestra

19.11 (niedziela), godz. 19:00, Trafostacja Sztuki

 

 

Lirycznie i ogniście
Jesień to pora zadumy, nostalgii, nawet smutku – opadające liście z drzew, rozświetlone cmentarze, krótkie dni oraz związana z tym świadomość przemijania przypominają o tym, że wszystko na świecie ma swój kres. Znakomitym lekarstwem na taką jesienną melancholię oraz listopadową słotę może być muzyka. Oto koncert, który przynosi, z jednej strony, dawkę liryzmu (Poemat E. Chaussona), a z drugiej porywa melodiami o charakterze walca lub tańców hiszpańskich i czeskich (kompozycje A. Dvořáka i C. Saint-Saënsa). Będzie to także okazja do spotkania z muzyką P. Władigerowa – urodzonego w Zurychu bułgarskiego pianisty i dyrygenta, patrona konserwatorium w Sofii.

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 25 zł (uczniowie, studenci, seniorzy powyżej 60 roku życia) są do nabycia na stronie www.bilety.fm, w TRAFOstacji Sztuki, ul. Św. Ducha 4 w Szczecinie oraz Szczecińskim Inkubatorze Kultury, al. Wojska Polskiego 90, pok. 17.
 

Artyści:
Svetlin Roussev (Radio France Philharmonic Orchestra) – skrzypce (koncertmistrz)
Baltic Neopolis Orchestra

Program:
Panczo Władigerow Utwory na orkiestrę smyczkową
Ernest Chausson Poemat na skrzypce i orkiestrę smyczkową op. 25
Camille Saint-Saëns Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28 na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Antonín Dvořák Serenada E-dur op. 22

Svetlin Roussev – bułgarski skrzypek. Został ogłoszony „Objawieniem roku 2000” przez przez stowarzyszenie Adami podczas francuskiego festiwalu Midem w Cannes. Znany jest z zamiłowania do słowiańskich kompozycji i z propagowania muzyki bułgarskiej. W 2006 roku uznany został w Bułgarii „Muzykiem Roku”. Otrzymywał nagrody honorowe od Bułgarskiego Rządu i Ministerstwa Kultury. Jako solista często występuje z rozmaitymi orkiestrami, grywał także w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie. Jest założycielem Roussev-Salque-Rozanova Trio i koncertmistrzem Radio France Philharmonic Orchestra, a od 2007 roku także koncertmistrzem orkiestry filharmonii w Seulu (Korea Południowa).

 

Organizator: Baltic Neopolis Orchestra

Patronat Honorowy: Pod Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin

Partner główny: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Szczecin Floating Garden

Mecenas orkiestry: Port Szczecin-Świnoujście

Partnerzy: Instytut Muzyki i Tańca, TRAFO, Akademia Sztuki w Szczecinie,KAdruk S.C. Kotarski Mariusz Kotarska Irena, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, bilety.fm, Echo Szczecina, Radisson Blu Hotel, Szczecin, Fitness World, Bike_S szczeciński rower miejski, Rakpol Szczecin, sbs.szczecin.pl - Busy Szczecin Berlin, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, it.ot Agencja Kreatywna, Hotel Vulcan

Patroni medialni: Radio Szczecin, Prestiż magazyn szczeciński

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Więcej informacji: www.balticneopolis.pl

 
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie