Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Projektów » Klub Zaczytanego Malucha 2017

Witryna Projektów

Klub Zaczytanego Malucha 2017

Zapraszamy na drugą edycję Klubu Zaczytanego Malucha. W związku z zainteresowaniem edycją zeszłoroczną, w roku 2017 kontynuujemy comiesięczne spotkania poświęcone prezentowaniu nowości książkowych z literatury dla najmłodszych. Będziemy zachęcać dzieci do słuchania i oglądania książek oraz organizować dla nich różnorodne zabawy okołosiążkowe. Począwszy od stycznia, w każdą ostatnią sobotę kolejnego miesiąca, o godz. 11.00, zapraszamy dzieci (w wieku 3-5 lat) wraz z opiekunami do Sali Klubowej w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Najbliższe spotkanie odbędzie sie 25 marca 2017.

Na spotkaniach wspólnie będziemy czytać ciekawe książki, a zabawy, konkursy z nagrodami i niespodzianki czekają na stałych i nowych Czytelników. Klub Zaczytanego Malucha rozwija w dzieciach umiejętność słuchania ze zrozumieniem, zainteresowanie książkami, integruje z innymi dziećmi w podobnym wieku oraz oferuje zabawy związane z książkami. Dla rodziców jest to możliwość zapoznania się z nowościami na rynku wydawniczym dzięki temu, że ProMedia jako pierwsze oferują nowości książkowe.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Pierwsze spotkanie [28 stycznia 2017]
Pierwsze spotkanie drugiej edycji Klubu Zaczytanego Malucha bardzo licznie odwiedzili młodzi czytelnicy wraz z opiekunami, z czego bardzo jesteśmy niezmiernie dumni. Spotkanie poświęcone było pomaganiu w domu, do czego zachęcał nas bóbr Kastor, który między innymi piecze ciasta i hoduje na oknie fasolkę. Książeczki z tej serii uczą samodzielności i pomysłowości. Opowieści te są jednocześnie bajką napisaną prostym językiem zrozumiałym dla dzieci, ale zawierają dużo praktycznych porad, co potrzebne jest np. do pieczenia ciasta i jakie czynności należy po kolei wykonać. Na końcu książki znajduje się też przepis na takie samo ciasto jakie upiekł Kastor. Autorem tych książek jest szwedzki pisarz Lars Klinting i na polskim rynku znajdują się takie tytuły przetłumaczone na język polski, jak „Kastor piecze”, „Kastor szyje”, „Kastor sadzi fasolkę”, „Kastor majsterkuje”.

Z książek znajdujących się w ofercie filii bibliotecznej nr 54 zostały pokazane takie tytuły jak: „Kowboj Kuba i nieznośne kury” (Eva Muszynski), „Spacerkiem przez rok” (Małgorzata Strzałkowska, wierszyki dla najmłodszych), „Odlot. Odjechany wszechświat” (il. Diana Karpowicz), „Liczymy na spacerze: matematyka na każdą pogodę” (Emma Adbage), „Co kryje morze” (il. Aina Bestard, książka która pokazuje swoje tajemnice dopiero gdy spojrzy się przez okienka w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim), „Podróż dookoła świata” (Nikola Kucharska, rozkładana książka w formie komiksu o dwóch grupach podróżników).
Nie zabrakło też zabaw dla najmłodszych w naśladowanie czynności, które kojarzą się z pracami porządkowymi w domu, takimi jak, nakrywanie stołu, zamiatanie. Potem dzieci zrobiły własną papierową pizzę i dodały do niej własne składniki. Na koniec przeszliśmy do konkursów. Pierwszy był bieg z pizzą, a drugi konkurs polegał na zareklamowaniu własnej pizzy. Zwycięzca każdego z konkursów dostał nagrodę książkową.

Poniżej zjęcia ze styczniowego spotkania


O Klubie Zaczytanego Malucha w 2016 roku można poczytać pod tym linkiem.