Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale:

Prezentacje multimedialne

Aby uatrakcyjnić naszą ofertę edukacyjną i kulturalną, uruchomiono w MBP projekt BANK PREZENTACJI. Bibliotekarze przygotowali dla czytelników szereg prezentacji multimedialnych poruszających wiele ciekawych tematów dotyczących bibliotek, czytelnictwa, literatury, kultury, nauki itp. Prezentacje te mogą być wykorzystywane na spotkaniach z czytelnikami, zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Na naszej stronie możecie Państwo zapoznać się z ich tematami, krótkim opisem określającym między innymi wiek odbiorcy oraz przejrzeć kilka slajdów. Spotkania mogą być realizowane w większości filii MBP po uprzednim ustaleniu warunków w Dziale Instrukcyjno-Metodycznym MBP (metodyczny@mbp.szczecin.pl)

 

Prezentacje:

NiIE ZATRUWAJ POWIETRZA - prezentacja poświęcona ochronie środowiska, powietrza i proekologicznym zachowaniom. Temat prezentacji związany jest z tegorocznym hasłem Międzynarodowego Dnia Ziemi: „Palący problem- niska emisja”. Adresatem jest młodzież szkolna w wieku od 12 do 15 lat. 

wybrane slajdy

BĄDŹ EKO z BIBLIOTEKĄ! - Ziemia jest jedyną planetą jaką mamy, dlatego naszą powinnością jest dbać o nią. Należy znać wszystkie zagrożenia i podjąć działania, które ją uratują. Prezentacja przybliża ten temat dzieciom młodszych klas SP.

wybrane slajdy

 

BĄDŹ PRZYJAZNY DLA KLIMATU - prezentacja związana z hasłem Międzynarodowego Dnia Ziemi 2014, przeznaczona dla czytelników w  wieku 12- 15 lat.

wybrane slajdy

 

KONTRAPUNKT - historia Przeglądu Teatrów Małych Form w Szczecinie. Prelekcja przeznaczona dla młodzieży gimnazjalnej i czytelników dorosłych.

wybrane slajdy

 

NIEZWYKLI SZCZECINIANIE (I ICH KAMIENICE) - prezentacja zainspirowana projektem „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”. Celem przekazu jest przybliżenie niektórych postaci znanych szczecinian. Przewidziana jako spotkanie obejmujące ok. 2 godz. lekcyjne, dla uczniów kl. VI SP,  gimnazjum oraz osób dorosłych.

wybrane slajdy

 

KSIĄŻKI ZAKAZANE - prezentacja dotyczy historii cenzury w Polsce i za granicą.

wybrane slajdy
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie