Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Witryna Kulturalna » Niektórzy lubią poezję… [Szczecin Literacki] ODWOŁANE

Witryna Kulturalna

Niektórzy lubią poezję… [Szczecin Literacki] ODWOŁANE

Spotkanie odwołane!

Serdecznie zapraszamy 20 marca 2020 (piątek) o godz. 18.00 do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na dyskusję poświęconą miejscu poezji we współczesności. W spotkaniu udział wezmą szczecińscy poeci - Róża Czerniawska-Karcz, Marek Maj i Konrad Wojtyła – każdy z nich tworzy inną odmianę poezji, każdy z nich funkcjonuje w innym środowisku literackim, więc dyskusja będzie na pewno zajmująca i twórczo się uzupełniająca. Rozmowę poprowadzi Piotr Michałowski. Wstęp wolny.
Liczymy, że chociaż poezję lubią niektórzy – to z czasem będzie ich coraz więcej. Zapraszamy na popołudnie z poezją szczecińską. 

Spotkanie zorganizowane jest z okazji Światowego Dnia Poezji, które obchodzone jest corocznie 21 marca. Ustanowione zostało przez UNESCO w 1999 roku.

Róża Czerniawska-Karcz – urodziła się w 1950 r. w Szczecinie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, przepracowała 35 lat w zawodzie nauczyciela w szczecińskich szkołach. Od roku 2001 w Związku Literatów Polskich. W latach 2011-2015 Prezes Szczecińskiego Oddziału ZLP.
Marek Maj – urodził się w 1962 r. w Szczecinie – poeta, autor i reżyser sztuk teatralnych oraz spektakli poetyckich. Mieszka Szczecinie. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Malowanie słowem” (1999) oraz Konkursu Literackiego „O Bursztynowe Pióro” (2003), nominowany do Nagrody im. Jana Śpiewaka (2001). Jest organizatorem i jurorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Refleksy”.
Konrad Wojtyła – urodził się w 1979 r. w Zielonej Górze. Od 1998 roku związany z Polskim Radiem (w z Polskim Radiem Szczecin od 2003 do dziś). Laureat Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (2010) za tom „może boże” i Nagrody Otoczaka za książkę „Znak za pytaniem” (2017). Od 2014 roku juror Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki „Gryfia”.
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie