Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Marta Badowska » Recenzja

O bibliotekarzu

Marta Badowska : Jestem miłośniczką gór, kawy oraz dobrej powieści. Książka towarzyszy mi od zawsze. Nie wyobrażam sobie życia bez czytania. Szczególnie poleciłabym: J. Picoult – za przedstawianie tematów trudnych w sposób niezwykły; J. Musso – za niestandardowość i fabułę, od której trudno się oderwać oraz M. Musierowicz – za wytrwałość i niezwykle sympatyczną serię książek, pisanych od lat dla każdego z nas. Wszystkim czytelnikom życzę wspaniałych chwil spędzonych z książką.

Pisarz: Mia March

 • Tytuł:

  Klub filmowy Meryl Streep

  Recenzja:

  Jeśli tęsknicie za książką, która wzruszy Was do łez, lecz po jej lekturze poczujecie się naprawdę wspaniale, przeczytajcie koniecznie „Klub filmowy Meryl Streep” Mii March. 

  Do malowniczego, nadmorskiego miasteczka na prośbę Lolly, która od lat prowadzi urokliwy pensjonat, przyjeżdżają Isabel i June. Siostry nie utrzymują ze sobą, jak i mieszkającą tam kuzynką Kat, bliższych relacji. Isabel walczy ze smutkiem po rozstaniu z mężem, June podejmuje rozpaczliwą próbę odnalezienia ojca dla swojego kilkuletniego synka. Natomiast Kat, wspaniała cukierniczka, mistrzyni słynnych wypieków, zmaga się z dylematem, czy pozostać w rodzinnym miasteczku, czy też rozpocząć nowe życie i pracę w innym kraju. 

  Jednak wspólny pobyt w pensjonacie oraz wiadomość, jaką przekazuje im Lolly, zmieniają wszystko. A w tle opis wyświetlanych w pensjonacie co wieczór najpiękniejszych filmów ze wspaniałą Meryl Streep w roli głównej. W pełni zgadzam się z mottem, umieszczonym na okładce „Do czytania z miską popcornu i mnóstwem chusteczek”. Chwytająca za serce, mądra i zabawna, po prostu książka dla każdego z nas. 

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie