Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Sandra Jóźwiak » Recenzja

O bibliotekarzu

Sandra Jóźwiak : Bibliotekarka z zawodu i z zamiłowania, regularnie przynosi pracę do domu. Niejednoznaczna w swym guście i zachowaniu. Zapomina się przy fantastyce, ekscytuje kryminałem, a uwzniośla czytając literaturę współczesną bądź klasykę. Jeżeli przyprzeć ją do muru, to w pierwszej kolejności opowie o uczuciu do M i M, czyli Murakamiego oraz Munro. Niecierpliwie oczekuje także nowych książek Carolsa Ruiz Zafona i dramatów E.E. Schmitta. Porównywalnie, czyli nałogowo, angażuje się w oglądanie seriali.

Pisarz: Carlos Ruiz Zafòn

 • Tytuł:

  Cień wiatru

  Recenzja:

  Carlosa Ruiz Zafona można uznać za hiszpańskiego magika, który zręcznie oczarowuje czytelnika słowem i obrazami Barcelony. Lektura „Cienia wiatru” pozwala zapomnieć o otaczającym świecie oraz zatracić się w historii mającej swój początek u progu Cmentarza Zapomnianych Książek. Poza urzekającą fabułą, w której śledzenie nie można się nie zaangażować, w tekście napotkamy na intrygujące zagadki, a także doświadczamy dreszczu emocji. Dlatego obok tej pozycji nie należy przejść obojętnie.

  „Przyjęte jest, że osoba która po raz pierwszy odwiedza to miejsce, musi wybrać sobie dowolną książkę i przyjąć ją pod swoją opiekę, zaadoptować ją, tak by nigdy nie dotknęło jej zapomnienie. To bardzo ważne przyrzeczenie. Na całe życie (…) a dziś ty musisz dokonać wyboru”.

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie