Biblioteka Miejska w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Aktualnie znajdujesz się w dziale: Bibliotekarze polecają » Marta Szura » Recenzja

O bibliotekarzu

Marta Szura : Miłośniczka podróżowania - poza utartymi szlakami pasjonuje ją odkrywanie i poznawanie kultury odwiedzanych miejsc. Lubi dobrą kuchnię i niebanalną sztukę. Nie boi się podejmować trudnych tematów w literaturze. Ma słabość do reportaży i kotów. Z przyjemnością sięga po książki Ryszarda Kapuścińskiego, Jacka Hugo-Badera i Haruki Murakamiego.

Pisarz: Katherine Arden

 • Tytuł:

  Niedźwiedź i Słowik

  Recenzja:

  „Niedźwiedź i Słowik” to ciekawa powieść fantasy, łącząca elementy powieści historycznej, sagi rodzinnej i baśni. Nie jest to historia byle jaka, ale przenosząca nas do średniowiecznej Rusi, do świata, w którym mity i legendy łączą się w magiczny sposób z niełatwą rzeczywistością. Codzienność bohaterów przepełniona jest ciężka pracą, głodem i długimi, mroźnymi zimami spędzanymi przy ciepłym piecu, pośród bajek i baśni snutych przez starą piastunkę.
  Katherine Arden w ciekawy sposób zainspirowała się bogatym folklorem słowiańskim tworząc barwny świat duszków domowych, pomagającym domownikom, rusałek, wodników jak i bardziej niebezpiecznych stworzeń. Bohaterami tej powieści są Piotr Władymirowicz oraz Wasia – jego nastoletnia córka, obdarzona szczególnymi przymiotami, które nie zawsze są miło widziane w hierarchicznej XIV-wiecznej społeczności. Zapraszam do lektury!

   

  Dokument dostępny jest w filiach bibliotecznych: kliknij
- Akceptuję Regulamin MBP Szczecin
- Zostałem(am) poinformowany(a) o zasadach przetwarzania danych osobowych Pouczenie